ANUNȚ ÎN ATENȚIA PERSOANELOR CU VÂRSTA PESTE 65 ANI !!!

ANUNȚ

ÎN ATENȚIA PERSOANELOR CU VÂRSTA PESTE 65 DE ANI

Stimați cetățeni,

Pentru a preveni expunerea la pericolul infectării cu virusul COVID-19, Primăria Comunei Lelești vine în sprijinul persoanelor cu vârsta peste 65 de ani, oferindu-le posibilitatea achiziționării, contra cost, a medicamentelor, alimentelor sau a altor produse de strictă necesitate.

Astfel, persoanele cu vârsta peste 65 de ani, care nu au susținători sau altă formă de ajutor, pot suna la următoarele numere de telefon pentru a fi sprijinite în efectuarea de cumpărături de la agenții economici care au puncte de lucru în apropierea locuințelor/gospodăriilor acestora, în vederea minimalizării expunerii lor în afara locuinţelor/gospodăriilor:

Primăria Comunei Lelești - 0253278484,

Asistenți medicali comunitari - 0753048223, 0748318002.

Pentru a vă putea prelua solicitările, vă stăm la dispoziție zilnic între orele: 8,30 – 11,30, iar livrarea produselor  la domiciliu (locuință/gospodărie) se va face zilnic, între orele 12,00 – 16,00.

Cu deosebită considerație,

Primar,